ייעוץ מקצועי מהיר

עיצוב הפות הקטנת שפתיים פנימיות

הגדרות אסתטיות אישיות מושתתות על גורמים ומשתנים רבים, החל בתרבות המקומית הרווחת, דרך אמות מידה המוקנות לנו על ידי אמצעי המדיה השונים וכלה בטעם אישי.

תפישת העצמי שלנו, הביטחון במראה החיצוני שלנו, ולכן אף הדימוי שלנו בעיני עצמנו כיצורים מיניים הינם, במידה מרובה, תוצר של אלמנטים רבים אלה.

מהן השפתיים הפנימיות?

אנטומית, איברי המין החיצוניים של האישה הנקראים פות מורכבים מהשפתיים החיצוניות, השפתיים הפנימיות הדגדגן והעטרה שלו. השפתיים החיצוניות הממוקמות חיצונית הן שני קפלי עור הנמשכים באופן סימטרי מהר ונוס (כף הערווה) ועד הפרינאום (חיץ הנקביים) מרכזית להן ממוקמות השפתיים הפנימיות, שני קפלי עור דקים יותר, המתחברים לעטרה של הדגדגן בחלק הקדמי .

 

מהם הגורמים לצורתן ולגודלן של השפתיים הפנימיות

הגורם הראשון, הוא, כמובן, מצב מולד. כפי שתווי הפנים ומבנה הגוף שלנו שונים בין אדם אחד לאחר, כך גם גודל השפתיים הקטנות וצורתם משתנה בין אישה לרעותה.

הגורם השני הינו לידות, אשר גם אם אינן כוללות חיתוך יזום או ספונטני של החיץ (הפרינאום), יכולות לשנות את מראן של השפתיים הפנימיות.

הגורם השלישי הינו הגיל - מאחר והשפתיים הן קפלי עור הן מקבלות מראה רפוי וצנוח, בדיוק כפי (ומאותה הסיבה) שעור פנינו וגופנו משתנים עם השנים בעקבות שינויים הורמונליים ואחרים.

 

מהם סוגי הליקויים הנפוצים בשפתיים הקטנות

חלק ניכר מהליקויים האסטטיים במראהו של איבר המין הנשי נובעים משפתיים פנימיות ארוכות, כאלה שאינן סימטריות או שאינן מתאימות בגודלן לשפתיים החיצוניות ובולטות מהן. אולם, ליקויים אלה אינם נשארים בגדר האסתטיקה בלבד, מאחר שבחלק מהמקרים מתלוות אליהם תופעות נוספות בקשת רחבה של תחומים.

בין תופעות אלו ניתן למצוא תופעות נפשיות (כתחושת אי שביעת רצון של האישה מגופה), תופעות התנהגותיות (כהימנעות מלבישת בגדים צמודים והפרעות בתפקוד המיני הנובעות מחוסר ביטחון עצמי) ואף תופעות פיזיולוגיות (כליקויים במתן שתן, הפרעה במהלך קיום יחסי מין ודלקות נרתיקיות מרובות וחוזרות).

 

ניתוח הקטנת שפתיים

לגינקו-פלסטיקה יש פתרונות לעיצוב שפתיים פנימיות ארוכות, א-סימטריות או מדולדלות. הניתוח נקרא לביו-פלסטיקה והוא מבוצע בהרדמה כללית שטחית. במהלך ניתוח זה מסיר הרופא המנתח את העודפים הרפויים של השפתיים הפנימיות עד למצב הרצוי למנותחת.

אורכו של הניתוח הוא כשעה, ולאחריו שוהה המנותחת מספר שעות בחדר התאוששות, על מנת לוודא כי ההתאוששות שלה אכן הושלמה.

לאחר השחרור מומלץ למטופלת לנוח מספר ימים בבית, בלבוש שאינו יוצר חיכוך באזור (לא מכנסיים צמודים, אלא חצאיות ושמלות), לקרר את האזור בפדים עם קרח ולמרוח משחה אנטיביוטית. לחיי המין ניתן לחזור כשלושה שבועות עד חודש לאחר הניתוח.


כיצד בוחרים רופא מתאים?

בכל תחום ישנה חשיבות לבחירת הגינקולוג הכירורג המומחה בטיפול הנדרש, במיוחד בתחום זה, שבו את צריכה לגלות פתיחות גמורה ולדבר עם הרופא על מה שמציק לך.

חשוב מאוד לוודא כי הרופא לא יהיה רק בעל ניסיון ותעודות, אלא אף בעל יכולת לגרום לך לחוש בנוח ולעורר בך אמון מספיק כדי שתחושי בטוחה לגמרי כאשר תפקידי את עצמך בידיו המיומנות. במהלך פגישת הייעוץ, קודם לניתוח, תידרשי לתת לו את מירב הפרטים, האינפורמציה וההיסטוריה הרפואית שלך.


לסיכום

בשני העשורים האחרונים חלה עלייה מתמדת במודעות ובפתיחות לנושא ניתוחי הקטנת שפתיים פנימיות. נשים אשר חוו חוסר בטחון בנוגע למראה איברי המין שלהן מחליטות לבצע את הצעד הנכון והנדרש עבורן, להתייעץ עם גינקולוג כירורג מקצועי ולשנות את המצב.

הן מותירות מאחוריהן את חוסר הביטחון והמגבלות ומעצימות את תחושת הנשיות שלהן. בד בבד, חלה עלייה חדה במספר המאמרים המקצועיים העוסקים בנושא, וכיום, כל אישה החפצה בכך, יכולה לקבל מידע אינפורמטיבי אמין על התחום.

ניתוח הקטנת שפתיים או תיקון המראה שלהן יכול לשפר את הביטחון העצמי שלך, להעצים את תחושת הנשיות שלך ובמקביל לשפר את חיי המין שלך. אל תהססי, פני עוד היום לד"ר רוברט מולנר, מומחה בגינקולוגיה, כדי לקבל מידע נוסף וייעוץ אישי.

 

עדכונים אחרונים
פלסטיקה וגינלית
התרחבות הנרתיק גורמת לירידה בתחושה במגע מיני ויכולה לפגוע בזוגיות
ד"ר מולנר
מומחה לרצפת האגן ולפלסטיקה נרתיקית